CSSK0612FTL750
Mfr.Part #
CSSK0612FTL750
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 750 OHM 1% 1W 0612
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
750 µOhms
Supplier Device Package :
0612
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%